Cypr

CyprInne

Waluta
 
Ceny

Na Cyprze walutą jest euro, co oznacza wyższe ceny dla Polaka. Dlatego warto zakupy robić w miejscach niekoniecznie najbardziej oczywistych. W miastach znajdują się targi, które zazwyczaj odbywają się raz lub dwa w tygodniu, najczęściej są to soboty i niedziele. Ceny warzyw proponowane prez rolników są dużo niższe, niż te w sklepach. Po tureckiej stronie Nikozji znajduje się stały targ, również o wiele tańszy. Warto też wspomnieć o kioskach, czyli małych sklepikach, często otwartych 24 godziny na dobę, w których ceny odbiegają znacznie od tego, jakie napotkać można w dużych supermarketach. Warto zatem wstać wcześnie rano, by odwiedzić lokalny targ i zaopatrzyć się w świeże, naturalne produkty.

 

>>>SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Okazje cenowe wycieczek!

Ważne numery

Numerami ratunkowymi są 112 i 199. Dzwoniąc na te numery wezwać można pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną.

 

Wiesz już wszystko o Cyprze? Czas na podróż! Zgłoś się do naszego Osobistego Doradcy Podróży, a zaplanujemy za Ciebie każdy szczegół!

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-30 08:32:27
Diana
Redaktor
adres:
Poznań / Polska

Podróżuję, piszę i podziwiam to, co widzę. Z wykształcenia jestem archeologiem i historykiem sztuki – spełniam więc jednocześnie wszystkie największe pasje. Moje teksty powstają na bazie zafascynowania miejscami, w których mieszkam, lub które badam. Szczególnie interesują mnie kultury starożytne rozlokowane wokół basenu Morza Śródziemnego, a zwłaszcza wpływy Imperium Rzymskiego na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Nie potrafię długo gościć w jednym miejscu, dlatego też każdego roku staram się podążać nowymi, nieznanymi mi jeszcze ścieżkami. Kolejnym przystankiem jest Siena we Włoszech. A potem? Kto wie!