Chorwacja

ChorwacjaTransport

Komunikacja publiczna

Ci, którzy wybrali się do Chorwacji samolotem/autobusem i nie wypożyczyli samochodu, nie muszą być skazani na pobyt w jednej miejscowości. Bez przeszkód można korzystać z komunikacji miejskiej – autobusów. Dworce autobusowe są ulokowane w centrach miast, natomiast autobusy odjeżdżają mniej więcej co godzinę. Przykładowo podróż z Zagrzebia do Dubrownika kosztuje ok. 250 kun. Po zapłaceniu biletu należy pilnować godzin odjazdu na postojach (przy sporych odległościach są robione co godzinę lub dwie), ponieważ kierowca nie będzie się interesować tym, czy aby na pewno wszystkich zabrał.

zagrzeb-chorwacja-breakplan

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Podróżujesz z dziećmi? Sprawdź nasze praktyczne wskazówki!

Wynajem pojazdu

Najłatwiej po Chorwacji poruszać się własnym samochodem lub go wypożyczyć. Wiele wypożyczalni znajduje się przy lotniskach. Oprócz tego można skorzystać z firmy AVIS, której biuro można odnaleźć w każdym większym mieście. Warto pomyśleć o tym wcześniej i dokonać rezerwacji jeszcze przed przyjazdem/przylotem. Możesz to zrobić za pomocą naszej wyszukiwarki :).  Istnieje opcja podstawienia samochodu pod lotnisko.

Rower

Warunki do poruszania się rowerem po Chorwacji są dość trudne – ciężko zdobyć rower na miejscu, a jeszcze ciężej znaleźć odpowiednie ścieżki. Jeśli jednak jesteście na tyle zdeterminowani, by zabrać własny rower do Chorwacji, przejazd po polnych drogach sprawi Wam samą przyjemność.

Autostop

Autostop w Chorwacji może być wspaniałą przygodą. To w końcu Zadar był metą dla Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych w 2016 r. i wszyscy uczestnicy tego wyścigu z zadowoleniem wspominają tę podróż, a przede wszystkim jej koniec w pięknej Chorwacji.

 

>>>SPRAWDŹ TAKŻE: Gdzie znaleźć najlepszy nocleg w Chorwacji?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-30 08:31:38
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy