Chorwacja

ChorwacjaPraca i studia

Praca

Dla Polaków nie istnieje co prawda obowiązek meldunkowy, jednak jeśli chcecie podjąć pracę w Chorwacji i zostać tu na dłużej niż 3 miesiące, koniecznie zgłoście w ciągu 8 dni od upływu tego terminu „pobyt tymczasowy” na posterunku policji. Formalności wymagają przygotowania dowodu osobistego lub paszportu, ważnego ubezpieczenia zdrowotnego i poświadczenia że podjęliście się pracy.

Jeśli zamierzacie dłuższy czas przebywać poza domem i chcecie się ubezpieczyć, aby uniknąć zmartwień, dobrą ofertę znajdziecie tutaj.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Jak jednocześnie pracować i czerpać przyjemność z podróżowania!

Wolontariat

Wiele organizacji społecznych i ekologicznych oferuje wolontariat w Chorwacji np. przy badaniu delfinów. W zależności od organizatora możliwe, że będziecie musieli pokryć koszty transportu. Zazwyczaj wymagany jest jedynie język angielski w stopniu komunikatywnym.

Studia

 Chorwacja jest popularnym kierunkiem wybieranym przez studentów w ramach programu Erasmus+, między innymi dzięki dobrej reputacji Uniwersytetu w Zagrzebiu, jak i możliwościom zwiedzania całego kraju w trakcie semestru.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Chorwacji.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-30 08:31:38
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy