Chorwacja

ChorwacjaDojazd

Loty

Na terenie Chorwacji znajdują się trzy ważne lotniska. Pierwszym z nich jest międzynarodowe lotnisko w Zagrzebiu, oddalone 17 km od stolicy, które jest z nią połączone komunikacją miejską. Przed wejściem do terminalu znajduje się przystanek autobusowy. Autobus odjeżdża codziennie od godziny 7:00 do 20:00. Po tej godzinie kursy są dostosowane do godzin przylotów samolotów. Cena biletu w jedną stronę wynosi 30 HRK. Do centrum można również udać się taksówką, która kosztuje ok. 200 HRK. Na terenie lotniska znajdują się parkingi oraz wypożyczalnie samochodów.


>>>Szukasz wyszukiwarki lotów, która spełni Twoje oczekiwania? SPRAWDŹ TUTAJ!

 

Adres: Zagreb Airport, Ltd.

Pleso bb

HR - 10 150 Zagreb, Croatia

Oficjalna strona: http://www.zagreb-airport.hr/
Istnieją połączenia lotnicze: Warszawa – Dubrownik, Warszawa – Split, WarszawaZagrzeb, Katowice – Zagrzeb          oraz Kraków – Dubrownik. 

 
Drugim ważnym lotniskiem jest lotnisko w Dubrowniku. Najczęściej korzystają z niego osoby, które pragną odpoczywać nad Morzem Adriatyckim. Lotnisko jest oddalone od centrum około 20 km oraz znajduje się w pobliżu drogi europejskiej E65 i drogi krajowej nr 8. Tak samo, jak w przypadku Zagrzebia, tutaj również znajduje się wiele wypożyczalni samochodów. Można udać się na postoje taksówek (200-300 HRK) lub skorzystać z autobusu (ok. 35 HRK), który dojeżdża do centrum Dubrownika oraz do miejscowości Cavtat, oddalonej o 5 km od lotniska.

 
Adres: Dubrovnik Airport
HR 20117 Dubrovnik
Oficjalna strona: www.airport-dubrovnik.hr.

 

Trzecim lotniskiem jest międzynarodowe lotnisko w Splicie oddalone od centrum miasta o ok. 25 km oraz jedynie 6 km od Trogiru. Na lotnisko w Splicie można dojechać z centrum miasta drogą ekspresową (w kierunku Rijeka) lub drogą krajową przez Solin i Kastela. Istnieje możliwość wypożyczenia samochodu lub udanie się w stronę centrum za pomocą taksówki (ok. 250 HRK) lub autobusu (15-30 HRK).


Adres:
Airport Split-Kastela
Cesta dr. Franjo Tudjman 96 P.P.2
Oficjalna strona internetowa lotniska: www.split-airport.hr.

 

Inne lotniska znajdują się w miejscowościach: Pula, Rijeka, Osijek oraz Bol na wsypie Hvar. Ceny biletów wahają się od 500 do 1000 złotych w zależności z jakiego miasta samolot wylatuje, czy jest on bezpośredni lub z jakich linii lotniczych się korzysta. Lot trwa około 2 h.

Jeżeli nie jesteście ekspertami w wyszukiwaniu lotów, nasza wyszukiwarka pomoże Wam znaleźć najbardziej odpowiednią dla Was ofertę :). Możemy też zrobić to za Was! Skontaktujcie się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub za pomocą naszego fanpage'a na Facebooku, więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

 

>>>SPRAWDŹ TO: Marzysz o podróżowaniu po Chorwacji samochodem? Pomożemy znaleźć Ci idealną wypożyczalnię!

Samochód

Jak wiadomo jest również trzecia opcja – podróż samochodem. Jednak tutaj należy pamiętać o winietach przejeżdżając przez inne kraje, zielonej karcie, ważności ubezpieczenia oraz o kosztach związanych z tankowaniem benzyny (niestety może się okazać, że najtańsza benzyna jest w Polsce, jednak ceny nie powinny się aż tak drastycznie różnić). Długość przejazdu jest uzależniona od miasta, z którego się wyjechało, np. z Katowic może zająć to ok. 11-12 godzin. Wyruszając z Katowic można jechać przez Czechy (Ostrawa, Brno), następnie przez Austrię (Wiedeń), Słowenię (Lublana, Koper). Wymienione miasta w Słowenii warto wybrać na swej trasie, jeśli pragniemy spędzić wakacje na półwyspie Istria. Kierując się do Dalmacji (Split, Makarska, itd.) warto jechać przez Leibnitz, Maribor (droga E59), następnie kierować się na Zagrzeb, a stamtąd już do Dalmacji (droga E71/ A1).

zagrzebnoc-chorwacja-breakplan

 

AUTOBUS

 

Istnieje również opcja podróży autobusem, być może tańsza, lecz dłuższa. Firma Sailing Club GlobTourist specjalizuje się w organizacji aktywnego wypoczynku na wodzie oraz jest również agentem wielu firm czarterowych, dzięki czemu posiadają własną linię autokarową obsługującą połączenia pomiędzy Polską a Chorwacją. Wyjazd z Warszawy, Polichna, Łodzi oraz Wrocławia kosztuje 474 zł za osobę w obie strony, natomiast z Opola, Częstochowy, Katowic, Krakowa, Żor oraz Cieszyna wynosi 444 zł. Więcej szczegółów można odnaleźć na stronie firmy: http://goo.gl/c0DDAQ.

Warto również skorzystać ze stron internetowych, klikając tutaj lub tutaj, gdzie za pomocą wyszukiwarki można znaleźć tanie połączenia.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Politykę wjazdową do Chorwacji.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-30 08:31:38
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy