Brazylia

BrazyliaZdrowie i bezpieczeństwo

Opieka zdrowotna

Poziom szpitali i przychodni publicznych w Brazylii jest niski, ale są one bezpłatne. Doba w szpitalu prywatnym może kosztować 100-200 dol. i nie są w to wliczone koszty badań i ewentualnych opatrunków. Sama wizyta u lekarza to koszt 40-70 dolarów. Obowiązuje zakaz wwozu lekarstw do Brazylii.

Ubezpieczenie nie jest wymagane, ale wykupienie polisy jest wskazane. Jeżeli decydujemy się na polską firmę, to warto sprawdzić wcześniej, czy ma ona przedstawiciela na terenie Brazylii i czy jest tam honorowana. Wykupienie polisy od międzynarodowej firmy będzie bezpieczniejszym wyjściem.

 

>>>SPRAWDŹ: Ogrom ofert ubezpieczeniowych Cię przytłacza? Chętnie pomożemy wybrać najlepszą ofertę! Kliknij po więcej informacji.

Szczepienia

Wybierając się do Amazonii, zalecane jest zrobienie szczepienia na żółtą febrę i malarię. Jeżeli przyjeżdżamy do Brazylii z kraju, w którym występuje zagrożenie żółtą febrą np. Kolumbii, szczepienie jest konieczne. W porze deszczowej komary przenoszą groźną dla życia grypę dengę, zatem pamiętajmy również o moskitierze.

Higiena

Większość restauracji, szczególnie w mniej uczęszczanych przez turystów rejonach, raczej nie powinno być dopuszczonych do funkcjonowania przez Sanepid. Ale kto by się tym w Brazylii przejmował. Często jedzenie z tzw. baraków jest znacznie smaczniejsze i zdrowsze niż to w restauracjach. Zaleca się jednak pić wodę butelkowaną, szczególnie w rejonie Amazonii.

Dla niektórych szokiem kulturowym może okazać się, że w Brazylii, zużyty papier toaletowy wyrzucamy do kosza na śmieci. Czy się to komuś podoba czy nie, z szacunku do brazylijskiej kultury należy się dostosować.

 

>>>ZOBACZ TAKŻE: Przydatne informacje przed podrożą do Brazylii.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-07-19 10:26:08
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy