Birma

BirmaKiedy jechać?

Klimat

Birma w większości leży w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego i posiada dwie pory roku: suchą i deszczową. Pora sucha trwa mniej więcej od listopada do maja, zaś pora deszczowa od połowy maja do października. Na najbardziej intensywne opady można trafić w czerwcu, lipcu i sierpniu. W tym okresie jest równocześnie bardzo wilgotno i gorąco, a obfite deszcze mogą skutkować podtopieniami, które uniemożliwiają niekiedy przejazd przez niektóre drogi. Dla przykładu, w lipcu i sierpniu średnia liczba dni deszczowych wynosi po 26. Dla nas to stanowczo za dużo deszczu w ciągu miesiąca! ☺

 

>>>SPRAWDŹ! Pomożemy Ci dobrać najlepszy termin na wyjazd!

Kiedy pojechać?

Najlepszy okres do odwiedzenia Birmy trwa od listopada do lutego. Wtedy to w kraju jest mało opadów, a temperatury nie przyprawiają o zawroty głowy. Średnio jest to 30-35oC w ciągu dnia oraz 19oC w nocy.

Kiepskim wyborem jest za to wyjazd między marcem a majem, ponieważ w tym czasie panują ciężkie do zniesienia upały (około 37oC). Oprócz tego, w maju zaczyna się już pora deszczowa, która również nie sprzyja zwiedzaniu.

 

 

Jeśli znaleźliście się na tej stronie to na pewno jesteście zainteresowani wycieczką do Birmy. Jeśli chcesz poznać wiecej szczegółów wejdź tutaj. Możecie również zarezerwować wczasy za pomocą naszej wyszukiwarki. Możesz również wypożyczyć samochód ze strony naszego partnera! :)

Pogoda

Poniżej znajdziecie aktualną prognozę pogody w Birmie: 

 

 

Jesteście zainteresowani większą liczbą dni? Wystarczy kliknąć na powyższy przycisk prognozy pogody!

 

>>>SPRAWDŹ: Jak tanio dolecieć do Birmy?

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2019-09-20 10:36:39
Redakcja
Redaktor

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy