Willis Tower

Willis Tower

Co to jest:

Willis Tower jest najwyższym budynkiem w Stanach Zjednoczonych powstałym w 1974 roku. Zalicza się także do jednego z największych obiektów na świecie. Posiada on 108 pięter, a mierzy sobie 442 metry wysokości. Początkowo wieżowiec nosił nazwę Sears Tower. W 2009 roku nazwa obiektu została zmieniona na Willis Tower. W marcu tego samego roku firma brokerska działająca w branży ubezpieczeń została jednym z głównych najemców, a także wykupiła prawa do nazwy budynku.

 

Co zobaczysz i przeżyjesz:

Wjeżdżając na taras widokowy Willis Tower ujrzycie jeden z piękniejszych krajobrazów zapierających dech w piersiach. W słoneczny dzień można ujrzeć miejsca oddalone o 66-80 kilometrów. Z pewnością jest to niecodzienny widok. Mamy szansę dostrzec z daleka stany Michigan, Indiana, Illinois i Wisconsin. Jest to także idealne miejsce, aby z lotu ptaka podziwiać piękną architekturę Chicago. Wewnątrz ścian tarasu umieszczone są interaktywne wystawy pokazujące Chicago dziś i kiedyś. Niesamowite wrażenia połączone z spektakularnymi widokami. Jednak największą atrakcją dostarczającą sporą dawkę emocji jest szklana podłoga. Atrakcja dla osób mających nerwy ze stali.

Willis Tower zachęca także rozmaitymi sklepikami, restauracjami. W końcu kto by nie chciał zjeść romantycznej kolacji podziwiając panoramę miasta z 103 piętra. Miejsce niemal idealne dla zakochanych.

 

Gdzie się znajduje:

233 S Wacker Dr, Chicago, IL 60606, Stany Zjednoczone (zobacz na mapie)

 

Kiedy zwiedzać:

Marzec – wrzesień: od 9:00 do 22:00

Październik – luty: od 10:00 do 20:00

30 minut przed zamknięciem zamykane są kasy.

 

Ceny:

Bilet normalny kosztuje 22 dolary, bilet dla dzieci od 3 do 11 lat kosztuje 14 dolarów. Dzieci poniżej 3 roku życia wchodzą za darmo.

 

Dla kogo:

• Dla osób lubiących widoki z góry

• Dla osób lubiących ekstremalne przeżycia

• Dla poszukiwaczy przygód

• Dla dzieci, dorosłych, osób starszych

• Dla miłośników fotografii

• Dla zakochanych

 

Dla kogo nie:

• Dla osób mających lęk wysokości

• Dla osób nie lubiących tłumów

• Dla osób mających niewiele czasu na zwiedzanie miasta

 

Atrakcje w pobliżu:

• Opera

• Teatr Storefront

Ogród Botaniczny

Muzeum Historii Naturalnej

Planetarium Adler

 

Na co uważać:

Z pewnością warto uważać na cenne rzeczy – dokumenty, pieniądze. Koniecznie miejsce oko na swoje pociechy. Łatwo zgubić się w tłumie ludzi, a najczęściej Willis Tower odwiedza sporo turystów.

 

Niezbędny bagaż/co ze sobą wziąć:

• Aparat fotograficzny

• Wygodne buty

 

Jak dojechać:

Do wieży widokowej Willis Tower możemy dojechać autobusem numer 7. Wysiadamy na przystanku Adams & S. Wacker. Następnie po 3 minutach spaceru znajdziemy się na miejscu. Możemy także wybrać linie numer 126, 130. Wysiadamy na przystanku Wacker (Upper) & Adams.

 

Gdzie zaparkować:

Zaparkować można w parkingu znajdującym się obok. Opłata za parkowanie wynosi 15 dolarów/max. 10 godzin. Z pewnością po centrum Chicago ciężko jest poruszać się samochodem, a także ceny za postój są dość wysokie. Wygodniej i taniej jest poruszać się np. metrem.

 

Pogoda:

Styczeń: od -7 do -1 stopni C

Luty: od -6 do 1 stopni C

Marzec: od -1 do 8 stopni C

Kwiecień: od 5 do 15 stopni C

Maj: od 10 do 21 stopni C

Czerwiec – lipiec: od 16 do 28 stopni C

Sierpień: od 18 do 28 stopni C

Wrzesień: od 14 do 24 stopni C

Październik: od 8 do 16 stopni C

Listopad: od 2 do -9 stopni C

Grudzień: -5 do 1 stopnia C

 

Więcej informacji:

Strona główna obiektu http://www.willistower.com/

 


 Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-15 09:51:38
Kasia Tutko
Redaktor
strona www:
adres:
http://polaczkropki.pl/
Warszawa / Polska

Hej! Nazwywam się Kasia i prowadzę bloga podróżniczego polaczkropki.pl. W podróży najbardziej lubię naturę i mniej znane destynacje. Wysoko na mojej liście znajdują się opuszczone miejsca, street art - chętnie zbaczam z utartego szlaku. Na swojej stronie skupiam się także na praktycznych aspektach, aby każdy wyniósł z mojego bloga coś cennego poza zdjęciami i opisami atrakcji.