Chicago Theatre

The Chicago Theatre

Gdzie się znajduje:

175 N State St, Chicago, IL 60601, Stany Zjednoczone (zobacz na mapie)

 

Tematycznie: 

Tym razem mamy szansę zagłębić się w teatralny świat, zajrzeć za kulisy i zobaczyć od kuchni jak wygląda miejsce artystów. Na chwilę możemy przenieść się w inny świat, oderwać się od codzienności i choć na chwilę spotkać się
z kulturą.

 

Co warto wiedzieć:

26 października 1921 roku po raz pierwszy otwarto wrota teatru. Miejsce budziło spore zainteresowanie, ponieważ był to pierwszy tak duży i atrakcyjny budynek sztuki. Szybko stał się wizytówką miasta i był wzorem, inspiracją dla innych instytucji. Po dłuższym czasie zaczęły pojawiać się problemy w związku z tym teatr był do rozbiórki. W 1986 roku udało się poddać renowacji budynek i tak funkcjonuje do dziś. Na deskach teatru gościły takie gwiazdy jak: Kelly Clarkson, Gipsy King, Alicia Keys, Robin Williams, Allman Brothers Band, Ellen DeGeneres.

 

Co znajdziesz na miejscu:

Poza spektaklami, teatr w Chicago oferuje nieco więcej. Mamy szansę zajrzeć za kulisy kultowego teatru! Wybierając się do Chicago Theatre staniecie na scenie, gdzie możecie poczuć się jak prawdziwe gwiazdy, obejrzycie barokowe wnętrza, a nawet miejsca z autografami największych i najbardziej znanych aktorów. W teatrze ujrzymy kryształowe żyrandole, niezwykłe audytorium, wielkie schody, elegancki hol oraz inne elementy tworzące niepowtarzalny klimat tego miejsca. Galeria i schody były wzorowane na tych z Opery Paryskiej, a we wnętrzach dostrzec możemy nawet replikę Łuku Triumfalnego. Uroku dodają również liczne witraże i malowidła. Wszystkie stroje, meble są wyszukane, bowiem właściciele nie oszczędzali na urządzeniu teatru.

 

Kiedy zwiedzać:

Zwiedzanie nie jest możliwe: 2 października, 10-17 października, 18-20 listopada, 24-25 grudnia. Teatr czynny jest od poniedziałku do piątku 12:00-18:00. Tyczy to się oczywiście możliwości zwiedzania kulis. Z kolei spektakle odbywają się po południu.

 

Ceny:

Za biletu wstępu za kulisy zapłacimy 15 dolarów, bilet ulgowy (0-12 lat) kosztuje 10 dolarów. Wycieczka trwa jedną godzinę. Przewidziane są zniżki dla grup powyżej 10 osób, ale w tej kwestii trzeba kontaktować się z obsługą.

 

Dla kogo:

• Dla miłośników teatru

• Dla fanów sztuki

• Dla entuzjastów niecodziennych atrakcji

• Dla dzieci, dorosłych, osób starszych

• Dla studentów kierunków artystycznych

• Dla fanów baroku

• Dla fotografów

 

Dla kogo nie:

• Dla osób nie lubiących sztuki i teatrów

• Dla osób mających niewiele czasu na zwiedzanie

 

Jak dojechać:

Do teatru możemy dojechać na wiele sposobów. Autobusem numer 29, wysiadamy na stacji State Street, linią 36, wysiadamy na przystanku Broadway oraz linią 62, gdzie wysiadamy na stacji Archer. Dojedziemy również czerwoną linią metra. Wysiadamy na stacji Lake. Po 2 minutach spaceru dojdziemy do teatru.

 

Co zobaczyć w pobliżu:

Millennium Park

Instytut Sztuki

• Fontanna Buckingham

NBC Tower

 

Gdzie zaparkować:

2 minuty od teatru znajduje się parking (20 East Randolph). Niestety opłata za postój jest wysoka. Za bilet dobowy zapłacimy 21 dolarów. Z pewnością bardziej opłaca się zostawić samochód przed hotelem, a do teatru udać się metrem.

 

Więcej informacji:

Oficjalna strona teatru, gdzie znajdziemy obecny repertuar: http://www.thechicagotheatre.com/

Na tej stronie możecie znaleźć nowości w repertuarze, zapowiedzi spektakli oraz inne ciekawostki odnośnie teatru:
https://www.facebook.com/chicagotheatre

  


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-14 19:45:33
Kasia Tutko
Redaktor
strona www:
adres:
http://polaczkropki.pl/
Warszawa / Polska

Hej! Nazwywam się Kasia i prowadzę bloga podróżniczego polaczkropki.pl. W podróży najbardziej lubię naturę i mniej znane destynacje. Wysoko na mojej liście znajdują się opuszczone miejsca, street art - chętnie zbaczam z utartego szlaku. Na swojej stronie skupiam się także na praktycznych aspektach, aby każdy wyniósł z mojego bloga coś cennego poza zdjęciami i opisami atrakcji.