Port Vell

Port Vell

Co to jest:

Jest to jeden z największych portów położonych na Morzu Śródziemnym, a także jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w stolicy Katalonii. W Barcelonie jest to główny port handlowy. Co roku przypływa tutaj ponad 500 statków pasażerskich. Port Vell powiązany jest z 800 portami na całym świecie. Obecnie port nie jest już tylko elegancką przystanią, ale także miejscem rozrywki, spacerów oraz restauracji z katalońskimi przysmakam

 

Co zobaczycie i przeżyjecie:

Udając się na spacer po Porcie Vell, czyli Starym Porcie możemy liczyć na piękne i niecodzienne widoki cumujących w porcie jachtów, obejrzeć niezwykłe okazy statków, a także zapoznać się z jednym z najbardziej znaczących miejsc w mieście Gaudiego. Ponadto będąc w porcie warto udać się do oceanarium, które jest jednym z większych w Europie. W wielkim akwarium możemy podziwiać 450 gatunków zwierząt, a faunę i florę ujrzymy niemal z dna oceanu. Wszystko za sprawą przeszklonego tunelu. Będąc w Porcie Vell warto wjechać na szczyt Pomnika Kolumba, aby spojrzeć na Barcelonę z góry. Spacerując wzdłuż portu z pewnością natkniemy się na liczne bary z pysznym jedzeniem i narodowymi specjałami.

 

Gdzie się znajduje:

Port Vell, Barcelona, Katalonia, Hiszpania (mapa)

 

Kiedy zwiedzać:

Port Vell najlepiej zwiedzać w sezonie wiosenno-letnim, kiedy pogoda najbardziej sprzyja spacerom. W tym czasie większość restauracji i knajpek jest otwarta. Port Vell tętni życiem przez całą dobę, także jest to dobre miejsce na nocne wyjścia. Warto także odwiedzić to miejsce 11 września w Święto Narodowe Katalonii, gdzie odbywają się liczne fiesty.

 

Ceny:

Cena za obiad w Starym Porcie to 10-15 euro. Cena za dzban sangrii 10 euro.

 

Dla kogo:

• Dla miłośników morskich atrakcji,

• Dla miłośników żaglowców,

• Dla osób lubiących dobre jedzenie i rozrywkę,

• Dla osób lubiących spacery.

• Dla dzieci, młodzieży, dorosłych, osób starszych.

 

Dla kogo nie:

• Dla osób nielubiących spacerów,

• Dla osób nielubiących morskich atrakcji.

 

Na co uważać:

Warto przede wszystkim uważać na kieszonkowców. W centrum Barcelony łatwo paść ofiarą kradzieży. W sezonie letnim koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ostre słońce – nakrycie głowy oraz krem z filtrem jest jak najbardziej wskazany.

 

Co ze sobą wziąć:

• Wygodne buty,

• Nakrycie głowy (w sezonie letnim),

• Aparat fotograficzny.

 

Jak dojechać:

Najlepiej jest dojechać linią metra numer 3. Pociąg zatrzymuje się na przystanku Krzysztofa Kolumba. Dostać się do portu możemy również autobusem tzw. Blue Bus, który kursuje co 20 minut. Wtedy wysiadamy już w porcie.

 

Co zobaczyć w pobliżu:

L'Aquàrium – największe akwarium w Europie,

• Pomnik Krzysztofa Kolumba,

La Rambla,

Maremagnum – centrum handlowo-rozrywkowe,

La Rambla del Mar – wiszący most,

• Żaglowiec Santa Eulàlia,

 

Gdzie zaparkować:

Warto skorzystać z wyszukiwarki parkingów http://w152.bcn.cat/PlanolBCN/

Generalnie najlepiej zaparkować z dala od centrum, ponieważ opłaty parkingowe są dość duże (1-3 euro/1 h), a miejsca na samochody jest niewiele.

 

Pogoda:

Maj – sierpień – od 21-29 stopni C

Wrzesień – październik – 15-26 stopni C

Listopad – grudzień – 9-17 stopni C

Styczeń – luty – 5-14 stopni C

Marzec – kwiecień – 8-18 stopni C

 

Więcej informacji:

 http://meet.barcelona.cat/ca Oficjalna strona Portu Vell.

 http://w152.bcn.cat/PlanolBCN/ Wyszukiwarka parkingów.

 


 Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-15 09:28:38
Kasia Tutko
Redaktor
strona www:
adres:
http://polaczkropki.pl/
Warszawa / Polska

Hej! Nazwywam się Kasia i prowadzę bloga podróżniczego polaczkropki.pl. W podróży najbardziej lubię naturę i mniej znane destynacje. Wysoko na mojej liście znajdują się opuszczone miejsca, street art - chętnie zbaczam z utartego szlaku. Na swojej stronie skupiam się także na praktycznych aspektach, aby każdy wyniósł z mojego bloga coś cennego poza zdjęciami i opisami atrakcji.

  • Barcelona - plan wycieczki
    Barcelona jest stolicą Katalonii, a zarazem jednym z najpiękniejszych miast Europy. Wielu osobom k
    WIĘCEJ>>
  • Barcelona
    Zakochajcie się w Barcelonie – magicznym mieście Gaudiego. To cudowne miasto pełne jest tajemni
    WIĘCEJ>>