Port Aventura

Port Aventura

Gdzie się znajduje:

Vila-Seca/Salou, Katalonia, Hiszpania (mapa)

 

 Co warto wiedzieć:

Port Aventura to wesołe miasteczko znajdujące się 90 kilometrów od Barcelony na obrzeżach miasteczka Salou. Jest to największe wesołe miasteczko w Hiszpanii, a nawet w całej Europie Południowej. Miejsce idealne dla każdego, kto chce wypocząć, a jednocześnie zrobić coś szalonego.

 

Co ze sobą wziąć:

• Strój kąpielowy, ręcznik, klapki, okulary, olejek do opalania.

• Wodoszczelne saszetki na telefon, dokumenty, pieniądze.

• Ew. aparat fotograficzny.

 

 Kiedy najlepiej:

Do Portu Aventura najlepiej pojechać latem – od maja do sierpnia. Co prawda mogą być spore tłumy, ale pogoda będzie pewniejsza, co jest ważne przy tego typu atrakcjach.

 

Godziny otwarcia:

Park jest czynny od 18 marca do 1 listopada codziennie. W listopadzie i w grudniu tylko w weekendy. W sezonie letnim park jest otwarty od 10:00 do 24:00. W pozostałych miesiącach od 10:00 do 19:00-20:00.

 

 Ceny:

Bilet na jeden dzień dla osoby dorosłej kosztuje 55 euro, bilet dla dzieci od 4 do 10 lat kosztuje 49 euro. Z kolei bilet na dwa dni dla osoby dorosłej jest droższy o 4 euro, a dla dziecka o 1 euro. Za bilet tygodniowy zapłacimy 115 euro, dla dziecka 98 euro. Dla dzieci poniżej 3 roku życia wstęp wolny. Osoby niepełnosprawne płacą 29 euro.

 

 Atrakcje na miejscu:

W wesołym miasteczku mamy do dyspozycji ponad 100 atrakcji. Do najciekawszych należą: Dragon Khan – kolejka typu Twisted Steel Coaster, Furius Baco – kolejka górska, Hurakan Condor – wieża swobodnego spadku o wysokości ok. 100 metrów (najbardziej kontrowersyjna atrakcja), Stampida – rollercoaster drewniany, Coco piloto, Magiczne drzewo, Wild Bufalos (samochodziki).

Port Aventura należy do jednych z ciekawszych miejsc pod względem tematów atrakcji, których jest 5: China, Mexico, Polynesia, Far West, Mediterarnia, Sesamo Aventura. Nie brakuje także parku wodnego i hoteli na terenie obiektu. Dla spokojniejszych i mniej głodnych wrażeń dostępne są animacje i pokazy.

 

 Temperatura:

 Maj sierpień – od 21-29 stopni C.

 Wrzesień – październik – 15-26 stopni C

 Listopad – grudzień – 9-17 stopni C

 Styczeń – luty – 5-14 stopni C

 Marzec – kwiecień – 8-18 stopni C

 

 Dla kogo:

• Dla dzieci, młodzieży, dorosłych,

• Dla miłośników przygód,

• Dla fanów dobrej zabawy,

• Dla pasjonatów pływania,

• Dla fanów wodnych atrakcji.

 

 Dla kogo nie:

• Dla osób nielubiących pływać,

• Dla osób mających mało czas na zwiedzanie Barcelony

• Dla osób bojących się wody.

• Dla osób lubiących tradycyjne zwiedzanie.

 

 Jak dojechać:

Z Barcelony do Port Aventura możemy dojechać np. pociągiem ze stacji Barcelona Sans. Wysiadamy na stacji Salou. Następnie przesiadamy się w ekspresowy pociąg, z którego wysiadamy na stacji Port Aventura. Później musimy iść około 20 minut pieszo. Całość dojazdu zajmie około 1,5 godziny.

 

 Co zobaczyć w pobliżu:

• Miasto Tarragona,

• Miasteczko Salou.

 

 Gdzie zaparkować:

Parking jest darmowy dla gości Portu Aventura na terenie obiektu.

 

 Więcej informacji:

Oficjalna strona lunaparku w języku angielskim: portaventuraworld.com/en

 


 Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-15 09:27:43
Kasia Tutko
Redaktor
strona www:
adres:
http://polaczkropki.pl/
Warszawa / Polska

Hej! Nazwywam się Kasia i prowadzę bloga podróżniczego polaczkropki.pl. W podróży najbardziej lubię naturę i mniej znane destynacje. Wysoko na mojej liście znajdują się opuszczone miejsca, street art - chętnie zbaczam z utartego szlaku. Na swojej stronie skupiam się także na praktycznych aspektach, aby każdy wyniósł z mojego bloga coś cennego poza zdjęciami i opisami atrakcji.

  • Barcelona - plan wycieczki
    Barcelona jest stolicą Katalonii, a zarazem jednym z najpiękniejszych miast Europy. Wielu osobom k
    WIĘCEJ>>
  • Barcelona
    Zakochajcie się w Barcelonie – magicznym mieście Gaudiego. To cudowne miasto pełne jest tajemni
    WIĘCEJ>>