Ponte di Rialto

Gdzie się znajduje: Sestiere San Polo, 30125 Venezia, Włochy (zobacz na mapie).

 

Co warto wiedzieć?

Jest to jeden z trzech mostów nad Canal Grande, który jest ponadczasowym symbolem Wenecji. Pozostałe to most Scalzi, przy stacji kolejowej i Ponte Academia. Obecny most był budowany 3 lata i do tej pory nie wyjaśniła się zagadka, kto opracował jego projekt. Brak mostu utrudniał życie kupcom z Rialto, którzy najwidoczniej uznali, że 3 lata to stanowczo za długo, więc zaczęły krążyć niewybredne dowcipy. Żartowano, że most nie zostanie ukończony, dopóki na pewnej męskiej części ciała nie urosną paznokcie, a w odpowiedniej żeńskiej części ciała nie wybuchnie pożar. W odpowiedzi na te kpiny, umieszczono na fasadzie Palazzo dei Camerlenghi dwie małe płaskorzeźby, przedstawiające właśnie te dwa zdarzenia. Na moście znajduje się mnóstwo małych sklepików z różnymi rzeczami. Zaczynając od biżuterii, kończąc na wyrobach ze skóry i jedwabiu. Spacerując tam na pewno znajdziecie coś dla siebie.

 

Kiedy zwiedzać:

Zwiedzać możecie kiedy tylko chcecie bez ograniczeń! Warto pomyśleć o „dobraniu sobie odpowiedniej pogody”. Wielki skwar na pewno nie umili Wam pobytu i dalszego zwiedzania tego miejsca.

 

Ceny:

• Wstęp jest oczywiście bezpłatny.

 

Dla kogo:

• dla osób aktywnych.

• dla spacerowiczów.

• dla osób fascynujących się sztuką.

 

Dla kogo nie:

• dla osób niezainteresowanych sztuką.

• dla tych, którzy nie lubią aktywnego spędzania czasu.

• dla osób preferujących muzea.

 

Co zobaczyć w pobliżu:

• Chiesa San Bartolomeo.

 

Jak dojechać:

• Aby dostać się z lotniska do tego mostu musicie jechać drogą E55, a następnie Via della Libertà dojedziecie do celu.

 

Gdzie zaparkować:

Zaparkować można na piętrowym parkingu, przy ulicy Santa Croce 496, tuż obok dworca głównego w Wenecji. Cena za dobę dla przeciętnego samochodu osobowego to 26 euro.

 

Więcej informacji: https://goo.gl/gLLIc0.

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsiepolubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać