Parque Nicolás Salmerón

Gdzie się znajduje: Ctra. de Málaga, 04002 Almería, Hiszpania (zobacz na mapie).

 

Co warto wiedzieć?

Park dzieli się na dwa obszary – Nowy Park i Stary Park. Zarówno jeden, jak i drugi zachwyca swoją bogatą roślinnością.

Stara strefa rozciąga się od la Rambla de la Chanca do Fuente de los Peces, u podnóża La calle Real. Przechadzając się możecie zaobserwować stare drzewa, fontanny, stawy oraz meble uliczne. W nowej części (położonej na wschód od La Rambla) odnajdziecie ponad 50 gatunków drzew, mnóstwo krzewów kwiatowych, nowoczesne fontanny i kilka rzeźb. Oczywiście królem tamtejszej flory jest drzewo palmowe.

W parku nakręcono kilka scen filmu Lawrence z Arabii w reżyserii Davida Leana w 1962 roku.

Kim był Nicolás Salmerón?

Był wybitnym politykiem i filozofem hiszpańskim, prezydentem Pierwszej Hiszpańskiej Republiki (1873), jednak jego urząd trwał zaledwie dwa miesiące. W swoich postulatach dekretował oddzielenie państwa od kościoła, reorganizację armii, reformę więziennictwa i edukacji. Niegdyś zapytał „Czy wiesz ile kosztuje Hiszpanię utrzymanie monarchów? 13 milionów peset. A czy wiesz ile przeznacza się na wszystkie szkoły średnie? 10 milionów peset. Oznacza to, że lepiej jest utrzymywać monarchę, niż edukować naród”.

 

Kiedy zwiedzać:

• Park jest czynny całą dobę i przez cały rok. Odwiedźcie go śmiało w dowolnej porze dnia.

 

Ceny:

• Wstęp wolny dla każdego

 

Dla kogo?

• Dla rodzin z dziećmi

• Dla mających ochotę na spacer wśród palm

• Dla zakochanych

• Dla chcących zaznać chwili relaksu

• Dla rowerzystów

 

Dla kogo nie?

• Dla osób nastawionych na turystyczne zabytki

 

Jak dojechać:

• Autobusem – L1

• Przystanek – Nicolás Salmerón, 40

 

Co zobaczyć w pobliżu:

 Cerro San Cristobal

 Puerta de Purchena

 Centro de Interpretación Patrimonial de Almería

 Catedral de Almería

 Aljibes Árabes

 La Alcazaba

 

Gdzie zaparkować:

• Możecie zostawić samochód na ulicy bądź na Parking López Falcón

 

Więcej informacji:

 http://bit.ly/2dK2D76 – może przejażdżka rowerem?

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.