Natural History Museum

Natural History Museum

Gdzie się znajduje: Cromwell Road, Londyn SW7 5BD, Anglia (zobacz na mapie)

 

Tematycznie:

Muzeum Historii Naturalnej to światowej klasy ośrodek, posiadający ponad 80 milionów eksponatów obejmujących miliony lat historii ziemi, z dziedzin takich jak botanika, entomologia, mineralogia, paleontologia i zoologia.

 

Co warto wiedzieć:

Muzeum powstało z inicjatywy brytyjskiego lekarza, sir Hansa Sloane'a, który sprzedał Parlamentowi zbiór historycznych eksponatów, które kolekcjonował całe życie. Dzięki temu w 1753 r. powstała uchwała o założeniu Muzeum Brytyjskiego. W 1856 r. kierownictwo nad placówką objął przyrodnik sir Richard Owen, który niezadowolony z braku miejsca na stale rosnącą kolekcję okazów historii naturalnej, uznał, że potrzebny jest nowy budynek. Obecny gmach otwarto dla zwiedzających w 1881 r.

Pierwotnie wystawa składała się z kolekcji zwierzęcych i ludzkich szkieletów oraz suszonych roślin należących do Sloane'a. Co ciekawe, lekarz ten przysłużył się ludzkości w jeszcze inny sposób – podczas swoich podróży odkrył właściwości czekolady i dzięki niemu zaczęto sprzedawać ją w londyńskich aptekach jako lekarstwo.

 

Co znajdziesz na miejscu:

Muzeum przedstawia historię i sposób funkcjonowania naszej planety, ewolucję człowieka i zwierząt. Wielu eksponatów można dotykać. Sporą popularnością cieszy się część, której tematem jest Ziemia, gdzie będziecie mogli obejrzeć film, skorzystać z interaktywnych gier, a w specjalnym symulatorze doświadczycie trzęsienia ziemi. Może zaciekawią Was również elektroniczne poruszające się dinozaury, czy ich wielkie kilkunastometrowe szkielety. Szczególnie popularny jest szkielet Diplodoka, znajdujący się na wystawie już od 1905 roku.

 

Kiedy zwiedzać:
Otwarte codziennie od 10.00 do 17.50
Zamknięte od 24 do 26 grudnia.

 

Ceny:
Wstęp na wystawę stałą jest bezpłatny. Niektóre wystawy czasowe są płatne. Szczegóły tutaj: http://bit.ly/1L2duoE.

 

Dla kogo:
• dla rodzin z dziećmi
• dla lubiących nauki przyrodnicze
• dla szukających wrażeń
• dla oszczędnych

 

Dla kogo nie:
• dla osób niezainteresowanych przyrodą

 

Co zobaczyć w pobliżu:
Hyde Park
Buckingham Palace
Opactwo Westminsterskie
Pałac Westminsterski
London Eye

 

Jak dojechać:

Metro
South Kensington: District, Piccadilly, Circle

Autobus
South Kensington Station: 14, 70, 74, 360, 414, 430, C1
Natural History Museum: 70, 345
South Kensington Museums: 360

Samochód
Najbliższy parking to Union Car Park, który znajduje się na Harrington Road. Znajduje się w odległości krótkiego spaceru od muzeum. Ceny zaczynają się od £4 za godzinę.
Szczegóły: http://bit.ly/2jXt39K

 

Więcej informacji:
http://www.nhm.ac.uk/

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-15 08:56:29
Kasia Tutko
Redaktor
strona www:
adres:
http://polaczkropki.pl/
Warszawa / Polska

Hej! Nazwywam się Kasia i prowadzę bloga podróżniczego polaczkropki.pl. W podróży najbardziej lubię naturę i mniej znane destynacje. Wysoko na mojej liście znajdują się opuszczone miejsca, street art - chętnie zbaczam z utartego szlaku. Na swojej stronie skupiam się także na praktycznych aspektach, aby każdy wyniósł z mojego bloga coś cennego poza zdjęciami i opisami atrakcji.

  • LONDYN NA SYLWESTRA I NOWY ROK
    LONDYN NA SYLWESTRA I NOWY ROK Tegoroczne opcje sylwestrowe Was nie satysfakcjonują i macie ochot
    WIĘCEJ>>