Muzeum Sztuk Pięknych

Gdzie się znajduje:

111 S Michigan Ave, Chicago, IL 60603, Stany Zjednoczone (zobacz na mapie)

 

Tematycznie:

Muzeum poświęcone jest dziełom sztuki z różnych okresów.

 

Co warto wiedzieć:

Muzeum zostało założone w 1866 roku i dobrze prosperuje do dnia dzisiejszego. Muzeum połączone jest ze szkołą artystyczną. Powierzchniowo jest to drugie, największe muzeum sztuki W Stanach Zjednoczonych. Uznane za jedno z lepszych i ciekawszych tego pokroju.

 

Co znajdziesz na miejscu:

Muzeum w swoich zbiorach posiada najwspanialsze dzieła sztuki malarstwa europejskiego. Muzeum posiada ponad 3500 dzieł z wieku XII-XX. Wyróżnia się kolekcja z okresu impresjonizmu i postimpresjonizmu. Obok stałych wystaw mają miejsce także wystawy specjalne np. Moneta, Picassa, Van Gogha. Podziwiać możemy cenne eksponaty sztuki starożytnej np. zbroje rycerskie, miecze, biżuteria, ceramikę chińską. Ponadto możemy podziwiać zbiory sztuki orientalnej, abstrakcyjnej i współczesnej. Ciekawą możliwością jest również Touch Gallery zaprojektowana dla osób niewidzących lub słabo widzących. W salce znajduje się kilka prac, które można podziwiać za pomocą dotyku. Obok znajdują się tabliczki z opisami napisane w języku Braille’a. Każda osoba ciekawa świata i sztuki znajdźcie tutaj coś interesującego.

Nie wszystkie wystawy i eksponaty mogą być fotografowane.

 

Kiedy zwiedzać:

Muzeum Sztuk Pięknych czynne jest codziennie od 10:30 do 17:00. We wtorki otwarte jest do 20:00. Zamknięte jest w Boże Narodzenie i Nowy Rok. Warto na zwiedzanie muzeum poświęcić co najmniej 3 godziny.

 

Ceny:

Bilet normalny kosztuje 25 dolarów, seniorski (65+) 19 dolarów, studencki 19 dolarów, dla młodzieży (14-17 lat) 19 dolarów. We wtorki od 17:00 do 20:00 wstęp wolny. Możliwe jest także zwiedzania grupowe (minimum 15 osób). W tej kwestii należy kontaktować się bezpośrednio z pracownikami muzeum.

 

Dla kogo:

• Dla dzieci, dorosłych, osób starszych

• Dla zakochanych

• Dla miłośników sztuki

• Dla studentów studiujących historię sztuki i pokrewne kierunki

 

Dla kogo nie:

• Dla osób preferujących atrakcje na świeżym powietrzu

• Dla osób mających mało czasu na zwiedzanie

• Dla osób nielubiących tłumów

 

Co zobaczyć w pobliżu:

Adler Planetarium

• Plaża miejska

Muzeum Historii Naturalnej

• Teatr Szekspira

Sheed Aquarium

• Regents Park

• Washington Park

 

Jak dojechać:

Aby dostać się do Muzeum Sztuk Pięknych możemy wybrać pomarańczową lub brązową linią metra. Wsiadamy na stacji Quincy/Wells, a po 7 minutach jazdy wysiadamy na przystanku Adams/Wabash. Muzeum znajduje się 2 minuty stąd.

Polecamy zrobić sobie krótki spacer z centrum do muzeum. W ciągu 11-15 minut dojdziemy do celu, a po drodze zobaczymy inne ciekawe miejsca. Możemy także wybrać się rowerem. Będzie to krótka przejażdżka, ponieważ w niecałe 10 minut będziemy na miejscu.

 

Gdzie zaparkować:

Znalezienie parkingu w okolicach Muzeum Sztuk Pięknych nie należy do najłatwiejszych. Można skorzystać z usług firmy Parking Panda (rezerwacja online). Wybrać możemy także parking Valet. Za postój zapłacimy 28 dolarów (płatność tylko gotówką). Parking zamknięty jest we wtorki, 28 lipca i 31 lipca.

 

Więcej informacji:

Strona główna muzeumhttp://www.artic.edu

Wyszukiwarka parkingów wokół muzeum: https://www.parkingpanda.com/?ref=aic

Mapa parkingów: http://goo.gl/OjtGkL

Na tej stronie możemy zrobić rezerwację online miejsca postojowego: http://goo.gl/OjtGkL

Plan muzeum: http://goo.gl/hxBMzY

Kalendarz wydarzeń: http://www.artic.edu/calendar

 


 Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-21 14:03:52
Kasia Tutko
Redaktor
strona www:
adres:
http://polaczkropki.pl/
Warszawa / Polska

Hej! Nazwywam się Kasia i prowadzę bloga podróżniczego polaczkropki.pl. W podróży najbardziej lubię naturę i mniej znane destynacje. Wysoko na mojej liście znajdują się opuszczone miejsca, street art - chętnie zbaczam z utartego szlaku. Na swojej stronie skupiam się także na praktycznych aspektach, aby każdy wyniósł z mojego bloga coś cennego poza zdjęciami i opisami atrakcji.