Millenium Park

Millennium Park

Typ parku:

Park miejski

 

 Gdzie się znajduje:

201 E Randolph St, Chicago, IL 60602, Stany Zjednoczone (zobacz na mapie)

 

 Co warto wiedzieć:

Jest to jeden z najwspanialszych i najlepszych zielonych terenów na świecie. Park Millennium jest połączeniem rozrywki, zieleni, a także niezwykłej architektury. Mimo wielu kontrowersji wokół parku, został on otwarty w 2004 roku – 4 lata po terminie. Millennium cały czas zachwyca niecodzienną architekturą oraz nietypowymi konstrukcjami. Najciekawszym dziełem sztuki jest Cloud Gate przypominająca jedną, wielką fasolkę. Park Millennium został uznany za najlepsze miejsce do spacerów i spędzania wolnego czasu. Z pewnością była to bardzo trafiona inwestycja.

 

 Co znajdziesz na miejscu:

Millennium Park jest pełen niespodzianek, atrakcji, gdzie każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. Zielony dach posiada, aż cztery kręgi artystyczne: Jay Pritzker Pavilion, Cloud Gate, Fountain Korona, a także Ogród Lurie. Jay Pritzker to dom orkiestry symfonicznej, chóru, miejsce spotkań artystycznych, koncertów, występów. Z kolei Ogród Lurie zachwyca swoją bogatą florą. Zajmuje, aż 2,5 hektarową powierzchnię. Mówi się, że ogród jest hołdem dla Chicago. Ciekawym miejscem w Parku Millennium jest Fontanna Korona. Jej wieże liczą sobie 15 metrów, a wewnątrz zamontowane są diody, które umożliwiają wyświetlanie cyfrowych filmów video. Pokazy robią niesamowite wrażenie. Poza wyjątkowymi instalacjami w parku odbywają się różnorodne koncerty, a w zimę czynne jest lodowisko. Obecnie nową atrakcją jest park linowy dostarczający niezapomnianych wrażeń. A na koniec warto zajrzeć na taras widokowy, aby zobaczyć miasto w całej okazałości. Trzeba by spędzić cały dzień w parku, aby poznać wszystkie jego zakamarki. Nie wspominając już o różnorodnych eventach!

 

 Kiedy zwiedzać:

Park Millennium jest czynny codziennie od 6:00 do 23:00. Najlepszą porą na zwiedzanie jest lato ze względu na bujną roślinność, dużą ilość zieleni, a także atrakcje, które mają miejsce w sezonie letnim. Z pewnością jesienią możemy zachwycać się kolorowymi liśćmi opadającymi z drzew. W zimowym sezonie możemy liczyć na ciszę i spokój. Miejsce idealne na spacer, piknik, czy jogging.

 

 Wstęp:

Wstęp jest bezpłatny.

 

 Jak dojechać:

Dojechać możemy autobusem numer 60. Wysiadamy na stacji Randolph & Columbus. Po 3 minutach spaceru znajdziemy się w Millennium Park. Możemy także skorzystać z brązowej linii metra, wysiadamy także na przystanku Randolph & Columbus. Jedyny minus jest taki, że ze stacji metra musimy jeszcze przejść 10 minut do celu. Jeżeli znajdujecie się w centrum miasta to zachęcam do pieszej wycieczki, w ciągu 20 minut będziecie już na miejscu, a w trakcie spaceru z pewnością zobaczycie wiele niezwykłych atrakcji.

 

Co zobaczyć w pobliżu:

Teatr

• Plaża miejska

Chicago Riverwalk

Instytut Sztuki

John Hancock

 

 Gdzie zaparkować:

Przy wejściu do parku znajduje się także miejsce postojowe dla rowerów.

 

 Więcej informacji:

• Strona główna Parku Millennium http://goo.gl/8Eav5

• Mapa Parku http://goo.gl/XPC3m2

• Informacje na temat parkingu www.millenniumgarages.com

• Aktualne wydarzenia http://goo.gl/Wkz7N

 


 Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-14 20:17:02
Kasia Tutko
Redaktor
strona www:
adres:
http://polaczkropki.pl/
Warszawa / Polska

Hej! Nazwywam się Kasia i prowadzę bloga podróżniczego polaczkropki.pl. W podróży najbardziej lubię naturę i mniej znane destynacje. Wysoko na mojej liście znajdują się opuszczone miejsca, street art - chętnie zbaczam z utartego szlaku. Na swojej stronie skupiam się także na praktycznych aspektach, aby każdy wyniósł z mojego bloga coś cennego poza zdjęciami i opisami atrakcji.