Mall of the Emirates

Mall of the Emirates

Gdzie się znajduje: Kompleks znajduje się przy SheikhZayed Road (4 skrzyżowanie).

 

Co warto wiedzieć:

Odradzamy Wam zwiedzanie tego centrum handlowego w czasie weekendu. I chociaż wydaje się to być oczywistością – nic bardziej mylnego. Przebywając w Zjednoczonych Emiratach Arabskich musicie pamiętać o tym, że dla tutejszych mieszkańców weekend jest równoznaczny z czwartkiem i piątkiem.

W czerwcu organizowane jest Dubai Summer Surprises (Letnie Niespodzianki Dubaju). Jest to cykliczne święto zakupów, podczas którego niejednokrotnie okazje spadną na Was wprost z nieba J. Jeśli wśród Was znajdują się osoby, dla których przyjazd w środku gorącego lata nie jest najlepszym pomysłem – nic straconego! Wersja zimowa, czyli Dubajskie Święto Zakupów (Dubai Shopping Festival) trwa przez okrągły miesiąc! Święto rozpoczyna się w połowie stycznia i trwa do połowy lutego. Dla odwiedzających największą atrakcją są loterie oraz konkursy. Może zainteresuje Was fakt, że w 2005 roku codziennie jeden szczęśliwiec wygrywał kilogram złota, natomiast ostatniego dnia wylosowana osoba zgarnęła aż 100 kilogramów tego cennego kruszywa. Czy Wam również przychodzą do głowy słowa piosenki: Gdybym był bogaty…?

Zwrot zakupionego produktu może okazać się kłopotliwy, nawet po wcześniejszym wykryciu wad. Oczywiście, koniecznie zachowajcie paragon!

 

Co znajdziesz na miejscu:

Ogromny i niezwykły budynek centrum handlowego, którego znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczna wystająca z jego boku rura, kształtem przypominająca cygaro.

 

Kiedy zwiedzać:

Z reguły od soboty do czwartku sklepy działają w godzinach 10.00–22.00. Natomiast w piątki większość zaczyna prosperować dopiero od godziny 14.00 lub 15.00.

Obiekt możecie odwiedzać przez okrągły rok!

 

Ceny:

Wstęp na teren kompleksu Mall of the Emirates jest bezpłatny. W razie potrzeby upomnijcie się o darmową mapkę obiektu, z nią podróżowanie wzdłuż pasaży okaże się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

 

Atrakcje na miejscu:

W Mall of the Emirates znajdziecie ponad 400 sklepów skupionych pod jednym dachem. W dodatku możecie obejrzeć tutaj film, pobawić się z dziećmi w Magic Planet lub… pojeździć na nartach! To nie są żarty J Na miejscu znajdziecie najprawdziwszy stok narciarski Ski Dubai, którego łączna trasa wynosi 400 metrów. Znajdująca się w tym kompleksie „czarna” trasa dla narciarzy jest jedynym na świecie takim przedsięwzięciem, powstałym w krytym obiekcie! Spokojnie, wypożyczycie na miejscu cały niezbędny sprzęt, by szaleć na śniegu (wyjątek stanowią rękawiczki, dlatego koniecznie zaopatrzcie się w nie wcześniej!). Oczywiście, na sam szczyt trasy zawiezie Was wygodny wyciąg krzesełkowy, z którego rozpościerający się pod Wami widok do złudzenia przypomina alpejski.

 

Dla kogo:

 dla rodzin z dziećmi

 dla turystów żadnych przygód

 dla osób starszych

 dla zakochanych

 dla smakoszy kulinarnych

 

Dla kogo nie:

 dla wszystkich!

 

Jak dojechać:

Polecamy Wam dojazd taksówką. Taryfa wynosi 1,5 Dh za kilometr plus dodatkowa opłata w wysokości 3 Dh (z wyjątkiem pokonywania trasy z lotniska). Bez problemu złapiecie okazję w jedną i w drugą stronę.

 

Co zobaczyć w pobliżu:

 Wild Wadi

 Chandelier

 Buddha Bar

 

Gdzie zaparkować:

Jak w każdym centrum handlowym – tak i na terenie Mall of the Emirates znajdziecie nie jedno wolne miejsce na parkingu.

 

Więcej informacji:

http://www.malloftheemirates.com/about-us

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-14 20:16:25
Redakcja
Breakplan

Autorem tego przewodnika jest osoba, która była, kocha lub zna miejsce, o którym właśnie czytasz. Jeżeli chcesz, żeby Twoja podróż po opisywanym miejscu została zaprojektowana z ogromną pasją i pieczołowitością, to zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez ten formularz kontaktowy.