La Rambla

Co to jest:

La Rambla znajdująca się w Dzielnicy Gotyckiej jest najsłynniejszą ulicą w Barcelonie. Popularna jest zarówno wśród miejscowych, jak i turystów. Deptak ciągnie się przez kilometr.

Spacer warto zacząć od Placa de Catalunya, a zakończyć przy pomniku Krzysztofa Kolumba na wybrzeżu. La Rambla dzieli się także na etapy. Pierwszy z nich nosi nazwę Rambla de Canaletes. Nazwa pochodzi od fontann w kolorze czarnym, bogatych w wodę pitną, która cały czas jest dostępna. Druga część to Rambla dels Estudis, zwana także częścią zwierzęcą. W tej części Rambli podziwiać możemy liczne klatki z kanarkami, królikami, chomikami, a nawet akwaria z kolorowymi rybkami. Następnie warto udać się do kolejnej części – Rambla de Sant Josep. W tym miejscu możemy wyostrzyć zmysł węchu, dzięki licznym kwiatom, roślinom, które w tej części pojawiają się na licznych straganach. Idąc dalej dotrzemy do Rambla dels Caputxins. Tę część ulicy przejęli mimowie, magicy, tancerze, którzy swoimi występami zachęcają do wspólnych zdjęć. Kawałek dalej znajduje się ostatni już odcinek Rambla de Santa Monica. W tym obszarze podziwiać możemy malarzy, portrecistów, a nawet zamówić własną karykaturę. Tutaj, tuż przy pomniku Kolumba kończymy naszą wycieczkę.

 

Co zobaczysz i przeżyjesz:

Spacerując wzdłuż ulicy możemy nacieszyć się różnymi ulicznymi wystąpieniami. Tancerze, mimowie, aktorzy sprawią, że popołudnie na La Rambla będzie niezapomniane. Ponadto wędrując tą słynną ulicą, wejść możemy do różnorodnych sklepików z pamiątkami, z ubraniami, a także skosztować hiszpańskich przysmaków w lokalnych barach, restauracjach. Musimy się liczyć, że w sezonie turystycznym deptak bywa bardzo zatłoczony. W tym czasie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kieszonkowców. Zatem zacznijmy wycieczkę po magicznym deptaku La Rambla.

 

Gdzie się znajduje: La Rambla, Barcelona, Katalonia, Hiszpania (mapa)

 

Kiedy zwiedzać:

Miejsce dostępne jest przez cały rok. La Ramblę najlepiej zwiedzać w sezonie letnim (maj-wrzesień). W tym czasie najwięcej wydarzeń ma miejsce na deptaku, otwarte są liczne restauracje z tarasami na zewnątrz.

 

Ceny:

Ceny na La Rambla są bardzo wysokie. Z tego względu warto skręcić do Dzielnicy Gotyckiej, gdzie o wiele taniej zjemy obiad i napijemy się sangrii.

 

Dla kogo:

• Dla imprezowiczów,

• Dla lubiących największe atrakcje w mieście,

• Dla osób lubiących spacery,

• Dla miłośników zakupów,

• Dla miłośników kuchni hiszpańskiej.

 

Dla kogo nie:

• Dla osób nielubiących tłumów.

 

Atrakcje w pobliżu:

• Targ La Boqueria,

• Pomnik Krzysztofa Kolumba,

Park Gaudiego

 

Na co uważać:

Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kieszonkowców i hazardzistów, którzy proponują rozmaite gry hazardowe.

 

Co ze sobą wziąć:

• Wygodne buty,

• Aparat fotograficzny.

 

Jak dojechać:

Najlepiej jest dojechać 2 i 3 linią metra. Wysiadamy na stacji Catalunya i od razu znajdujemy się na ulicy La Rambla.

 

Gdzie zaparkować:

Samochód warto zaparkować z dala od centrum, ponieważ ulice są wąskie, a opłaty wysokie. Cena za godzinę parkowania od 1 euro do 3 euro.

 

Pogoda:

Maj -sierpień – od 21-29 stopni C.

Wrzesień – październik – 15-26 stopni C

Listopad – grudzień – 9-17 stopni C

Styczeń – luty – 5-14 stopni C

Marzec – kwiecień – 8-18 stopni C

 

 Więcej informacji:

Wyszukiwarka parkingów: http://w152.bcn.cat/PlanolBCN/

Mapa miejsc, gdzie możemy zaparkować na ulicy: http://www.areaverda.cat/en/map/

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl?

 Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie ją na fejsie i polubcie nasz profil - nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-21 14:02:09
Kasia Tutko
Redaktor
strona www:
adres:
http://polaczkropki.pl/
Warszawa / Polska

Hej! Nazwywam się Kasia i prowadzę bloga podróżniczego polaczkropki.pl. W podróży najbardziej lubię naturę i mniej znane destynacje. Wysoko na mojej liście znajdują się opuszczone miejsca, street art - chętnie zbaczam z utartego szlaku. Na swojej stronie skupiam się także na praktycznych aspektach, aby każdy wyniósł z mojego bloga coś cennego poza zdjęciami i opisami atrakcji.

  • Barcelona - plan wycieczki
    Barcelona jest stolicą Katalonii, a zarazem jednym z najpiękniejszych miast Europy. Wielu osobom k
    WIĘCEJ>>
  • Barcelona
    Zakochajcie się w Barcelonie – magicznym mieście Gaudiego. To cudowne miasto pełne jest tajemni
    WIĘCEJ>>