Kościół Św. Stanisława Kostki

Co to jest:

Parafia św. Stanisława Kostki to parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Chicago. W kościele odbywają się msze w języku polskim dla emigrantów. To słynne miejsce kultu uznawane jest za architektoniczny majstersztyk. Warto wiedzieć, że świątynia ta jest cenną pamiątką dla Polaków, ponieważ jest to najstarsza, polska parafia w Chicago. Parafia została założona w 1867 roku. Było to ważne wydarzenie dla naszych rodaków, ponieważ do tej pory uczęszczali na nabożeństwa w języku angielskim lub języku niemieckim. Od tamtej emigranci mają „swój kościół”.

Jako ciekawostkę warto wiedzieć, że od poniedziałku do piątku z kościoła św. Kostki nadawana jest na żywo audycja radiowa pt: „Wind of Change”.

 

 Co zobaczysz i przeżyjesz:

Według nas jest to miejsce warte odwiedzenia, nie tylko ze względu na przepiękną architekturę. Świątynia ta jest miejscem kultu, spotkań naszych rodaków na emigracji. Jest to niezwykłe miejsce przepełnione pozytywną energią, a także smutkiem ze względu na życie na obczyźnie.

 

 Gdzie się znajduje:

1327 N. Noble St.Chicago , IL 60642, Stany Zjednoczone (zobacz na mapie)

 

 Kiedy zwiedzać:

Msza w języku polskim odbywa się w każdą niedzielę o godzinie 8:45. Pozostałe nabożeństwa w ciągu dnia odbywają się w języku angielskim i języku hiszpańskim.

 

 Ceny:

Bezpłatne wejście.

 

 Dla kogo:

• Dla osób wierzących

• Dla osób mających potrzebę modlitwy

• Dla osób lubiących podziwiać architekturę kościołów

 

 Dla kogo nie:

• Dla ateistów

• Dla osób nie lubiących zwiedzać architektury i miejsc kultu

 

 Niezbędny bagaż/co ze sobą wziąć:

• Obowiązkowo strój, który zakrywa ramiona i kolana

• Jeżeli wybieracie się do kościoła w celach turystycznych, to warto wziąć aparat fotograficzny

• Wygodne buty i butelka wody również nie zaszkodzą

 

 Jak dojechać:

Do kościoła św. Stanisława Kostki dojedziemy niebieską linią metra. Wysiadamy na stacji Division. Wybrać możemy także autobus numer 56. Wysiadamy na stacji Milwaukee & Thomas. Następnie w ciągu 5 minut dojedziemy do celu.

 

 Co zobaczyć w pobliżu:

Wicker Park

• Pulaski Park

 

Gdzie zaparkować:

Zaparkować bezpłatnie możemy na terenie kościoła.

 

 Pogoda:

Styczeń: od -7 do -1 stopni C

Luty: od -6 do 1 stopni C

Marzec: od -1 do 8 stopni C

Kwiecień: od 5 do 15 stopni C

Maj: od 10 do 21 stopni C

Czerwiec – lipiec: od 16 do 28 stopni C

Sierpień: od 18 do 28 stopni C

Wrzesień: od 14 do 24 stopni C

Październik: od 8 do 16 stopni C

Listopad: od 2 do -9 stopni C

Grudzień: -5 do 1 stopnia C

 

 Więcej informacji:

Oficjalna strona z informacją na temat mszy, godzin, pielgrzymek: http://ststanschurch.org/

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-21 14:03:00
Kasia Tutko
Redaktor
strona www:
adres:
http://polaczkropki.pl/
Warszawa / Polska

Hej! Nazwywam się Kasia i prowadzę bloga podróżniczego polaczkropki.pl. W podróży najbardziej lubię naturę i mniej znane destynacje. Wysoko na mojej liście znajdują się opuszczone miejsca, street art - chętnie zbaczam z utartego szlaku. Na swojej stronie skupiam się także na praktycznych aspektach, aby każdy wyniósł z mojego bloga coś cennego poza zdjęciami i opisami atrakcji.