Indiania Dunes

Indiana Dunes

Typ parku:

Park położony jest na wydmach w okolicach Chicago.

 

 Gdzie się znajduje:

Chesterton, IN, Stany Zjednoczone (zobacz na mapie)

 

Co warto wiedzieć:

Na wydmach na południowym krańcu jeziora w stanie Indiana w 1916 roku utworzony został Park Indiana Dunes National Lakeshore. Obecnie teren znajduje się po opieką National Park Service. Obszar jest pod całkowitą ochroną. Park Indiana Dunes National Lakeshore położony jest 80 kilometrów na południowy wschód od Chicago. Park ma 40 kilometrów długości, a cały obszar liczy sobie 60 kilometrów kwadratowych.

Warto wiedzieć, że wydmy są stabilne. Obszar obecnego parku i okolicznych terenów 9 milionów lat temu był płaskowyżem wapiennym powstałym z osadów dennych. W miejscu, gdzie znajduje się jezioro, kiedyś płynęła jedna
z większych rzek na płaskowyżu. Do powstania parku doprowadziła działalność lodowca. Z kolei wydmy powstały w wyniku wiatrów północnych. Jak widzicie, miejsce to jest niezwykłe i warto zobaczyć ten cud natury na własne oczy.

 

 Co znajdziesz na miejscu:

Na terenie parku nie brakuje dzikich zwierząt czy różnorodnych gatunków ptaków. Niecodzienna linia brzegowa pozwala spacerować po plaży lub pływać w jeziorze Michigan. Miłośnicy wędkarstwa również mogą oddać się swojej pasji. Miejsce idealne na relaks, słoneczne wakacje wśród natury, zwierząt i bujnej roślinności.

Na terenie parku znajduje się 37 gatunków ssaków. Największym drapieżnikiem jest kojot, a roślinożercą jeleń wirgijski. Zaobserwować możemy aż 337 gatunków ptaków. Nie brakuje także gadów, płazów, motyli, ważek. Jeśli chodzi o roślinność, to park bogaty jest w 1130 tysięcy roślin naczyniowych. Dzięki roślinność wydmy osiągają nawet 50 metrów.

 

 Kiedy zwiedzać:

Każda pora jest dobra na wizytę w Parku Indiana Dunes, zależy na co się nastawiacie. Latem możemy oddać się przyjemności kąpieli w jeziorze, opalaniu się, biwakowaniu. Na miejscu dostępne są campingi ulokowane w pięknych okolicznościach przyrody. Jesienią możemy podziwiać, jak natura mieni się w różnych kolorach, spacerować brzegiem oraz odpoczywać na plaży. Z kolei zimą ośnieżone krajobrazy zachęcą do eksplorowania otoczenia i podziwiania fauny
i flory.

Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, a najzimniejszym styczeń. Z kolei najwięcej odpadów zarejestrowano w czerwcu.

 

 Wstęp:

Bilet na pociąg SSL9 kosztuje 8,25 dolarów. Za bilet na metro i pociąg zapłacimy w sumie 11,75 dolarów.

 

Co w warto zobaczyć w pobliżu:

• miasto Michigan

• Lake Station

• Long Beach

 

 Jak dojechać:

Z Chicago do Parku Dunes możemy dojechać linią SSL9. Wsiadamy na stacji Millennium Station i po 1,5 godzinie podróży wysiadamy na stacji Dune Park. Nasz cel znajduje się 300 metrów od peronu. Możemy wybrać również przejazd pomarańczową linią metra. Wsiadamy na stacji Millennium Station, a wysiadamy na przystanku Van Buren st. Następnie wsiadamy w pociąg SSL9, który do parku jedzie ponad godzinę. Wysiadamy na stacji Dune Park i już po 3 minutach spaceru wyłoni się przed nami park.

Komunikacja miejska lub samochód jest najlepszym wyborem. Jeżeli jednak chcecie sobie urozmaicić wycieczkę i dojechać do parku rowerem, to na taką atrakcję musimy poświęcić około 5 godzin.

 

Gdzie zaparkować:

Wszystkie miejsca parkingowe na terenie parku są bezpłatne z wyjątkiem West Beach. Opłata za samochód wynosi 6 dolarów, a za autobus 30 dolarów. Miejsce posiada prawie 600 miejsc postojowych. W czasie sezonu może być ciężko o wolne miejsce postojowe, a szczególnie w okolicach plaży. Każdy parking dysponuje toaletą i fontanną z wodą pitną.

 

 Więcej informacji:

Oficjalna strona parku http://www.indianadunes.com/

Przewodniki tematyczne po parku http://goo.gl/trJAhD

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Coś nie gra na stronie”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać, to co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.

AUTOR ARTYKUŁU Ostatnia aktualizacja tekstu: 2018-05-14 20:03:06
Kasia Tutko
Redaktor
strona www:
adres:
http://polaczkropki.pl/
Warszawa / Polska

Hej! Nazwywam się Kasia i prowadzę bloga podróżniczego polaczkropki.pl. W podróży najbardziej lubię naturę i mniej znane destynacje. Wysoko na mojej liście znajdują się opuszczone miejsca, street art - chętnie zbaczam z utartego szlaku. Na swojej stronie skupiam się także na praktycznych aspektach, aby każdy wyniósł z mojego bloga coś cennego poza zdjęciami i opisami atrakcji.