Disneyland

Disneyland

Gdzie się znajduje: 77777 Marne-la-Vallée, Francja (zobacz na mapie).

 

Co warto wiedzieć:

Walt Disney urodził się w 1901 roku i na zawsze odmienił świat. Twórca Myszki Miki i Kaczora Donalda wprowadził rewolucyjne zmiany do kinematografii, pozwalając jej się bardzo rozwinąć. Jest autorem słów: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”. Być może właśnie one stały się jedną z podstawowych inspiracji stworzenia Disneylandu, magicznej krainy bajek, w której rzeczywistość miesza się z fikcją zbyt mocno, aby móc je odróżnić. Pierwszy park rozrywki powstał w 1955 roku, na terenie Kalifornii.

Spacerując po Disneylandzie możecie spodziewać się dosłownie wszystkiego. Będzie otaczać Was bajkowa sceneria i bajkowe postacie. Trudno wymienić wszystkie atrakcje tego parku, ponieważ od ich nadmiaru aż kręci się w głowie. Spotkacie na przykład niesamowitą Wyspę Przygód, latającego słonia Dumbo, pawilon księżniczek, parowe statki pływające po sztucznym jeziorze, świat Alicji z Krainy Czarów, uroczą scenerię z filmu Ratatouille, zamek Śpiącej Królewny, Piratów z Karaibów, dom strachów, liczne karuzele, projekcje filmów, machającą do Was Myszkę Miki… Prawda, że jest tego bardzo dużo? Nie da się poznać wszystkich atrakcji Disneylandu w jeden dzień. Nie da się tego zrobić w dwa dni. Nawet trzy mogą być zbyt krótkie. Właśnie dlatego park rozrywki zadbał o przygotowanie pełnej bazy mieszkaniowej, gdzie możecie spać, jeść i śnić – nie opuszczając świata bajek. Komfortowe pokoje usytuowanych w okolicy hoteli dadzą Wam świetne warunki do wypoczynku, podobnie jak rozmaite kawiarnie i restauracje. Za dłuższy, luksusowy pobyt na pewno musielibyście dużo zapłacić. Ale nawet jeden dzień w Disneylandzie ma swój czar, o ile nie próbujecie gonić samych siebie i zamiast na jakość, postawić na ilość oglądanych miejsc.

Disneyland Resort Paris, bo tak właściwie nazywa się paryski Disneyland, otwarty został w 1992 roku. Od tamtego czasu zyskał więcej, niż popularność. Stał się legendą. Wpływy jakie przynosi francuskiej gospodarce są po prostu ogromne!

 

Kiedy zwiedzać:

• Disneyland Park:

10.00 – 20.00

(od 8.00 do 10.00 bywa czynny w ramach specjalnych magicznych godzin)

• Walt Disney Studio Park:

10.00 – 18.00

 

Ceny:

Bilety możecie kupić na stronie internetowej https://goo.gl/7QFqEA. Możecie wybrać bilet jednodniowy lub wielodniowy. Ceny są bardzo zróżnicowane i zależą też od atrakcji, na które się zdecydujecie. Bilety normalne zaczynają się na poziomie £36.00 i kończą na £64.00. Ulgowe, dla dzieci, od £30.00 do £58.00. Tak, ceny są podane w funtach, ponieważ korzystamy z angielskiego tłumaczenia strony :)

 

Dla kogo:

• Przede wszystkim dla dzieci, aby zabrać je w magiczny świat Disneya. Z pewnością nigdy nie zapomną tej podróży

• Dorośli także są w pewnym sensie dziećmi, prawda? Nie mówcie, że nie mielibyście ochoty zobaczyć słynnego zamku z bajki i przejechać się szaloną kolejką górską. Nie uwierzymy!

 

Dla kogo nie:

• Nie dla osób, które nie lubią bajek Disneya

• Nie dla ludzi bez dystansu i poczucia humoru ;)

 

Atrakcje na miejscu:

Polecamy Wam stałe przeglądanie oferty Disneylandu. Tamtejsze atrakcje często dopasowywane są do sezonu – organizuje się specjalne wydarzenia na przykład w związku z Halloween i Świętami Bożego Narodzenia. Ciekawym sposobem na zorientowanie się wśród atrakcji jest obejrzenie mapki na stronie internetowej: http://www.disneylandparis.co.uk/maps/.

 

Co zobaczyć w pobliżu:

Paryska stacja kolejki RER znajduje się bardzo blisko:

 Katedry Notre-Dame – jednej z najsłynniejszych budowli gotyckich świata, wokół której osnuto wiele ciekawych i tajemniczych opowieści,

 Sainte-Chapelle – kaplicy, która została zbudowana w celu przechowania niezwykle cennych relikwii. Jakich? Możecie przeczytać o tym w artykule poświęconym właśnie tej atrakcji.

• Sam Disneyland znajduje się w sporym oddaleniu od Paryża. Rozrywka jaką oferuje zajmie Wam zbyt wiele czasu, abyście zdążyli rozejrzeć się po tamtejszej okolicy.

 

Jak dojechać:

Do Disneylandu z Paryża dotrzecie autostradą A4 lub koleją RER A. W drugim przypadku podróż zajmie tylko 39 minut. Autem może trwać to kilkanaście lub kilkadziesiąt minut dłużej, zależnie od stanu drogi, ewentualnych wypadków i opóźnień. Park rozrywki znajduje się około 40 kilometrów od centrum Paryża.

 

Gdzie zaparkować:

Jeśli zatrzymacie się w jednym z hoteli Disneylandu możecie zaparkować na przylegającym do niego parkingu, jako gość. Jeśli nie planujecie noclegu miejsce parkingowe znajdziecie na przeznaczonej dla tymczasowych turystów przestrzeni, gdzie zostawienie auta może kosztować Was 20 €.

 

Więcej informacji:

• strona internetowa: http://www.disneylandparis.co.uk

• numer telefonu: 08448 008 898

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.pl? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.