Centro de Interpretación Patrimonial

Gdzie się znajduje: Plaza de la Constitución, s/n, 04003 Almería, Hiszpania (zobacz na mapie).

 

Co warto wiedzieć:

Almería to miasto zróżnicowane kulturowo, gdzie wpływy muzułmańskie niegdyś łączyły się z chrześcijańskimi.

Centro de Interpretación Patrimonial to muzeum poświęcone historii i dziedzictwu Almeríi. Począwszy od jej muzułmańskiej ery, następnie okres wyparcia islamu przez chrześcijaństwo, a kończąc na współczesnych dziejach tego miasta. Znajduje się blisko turystycznej atrakcji Plaza Vieja, znanym również jako Plaza de la Constitución. Obiekt otwarto 23 października 2014, a przyświecała temu myśl „Człowiek bez historii, jest jak człowiek bez pamięci”.

Muzeum jest utrzymane w duchu naszej epoki – innowacyjne i interaktywne. Znajdziecie tam pokój filmowy, który daje pogląd na to, co znajduje się wewnątrz Centro de Interpretación Patrimonial. Natomiast na każdym piętrze znajdziecie monitory i środki audiowizualne pomagające lepiej zrozumieć jak poszczególne zabytki i ówczesne odłamy kulturowe wpłynęły na rozwój miasta. Na jednym z głównych elementów zaprojektowanego dla muzeum – „Osi czasu” znajdziecie porównanie dziejów Almeríi z dziejami Hiszpanii i całego świata.

Koniecznie po obejrzeniu ekspozycji udajcie się na taras widokowy, z którego roztacza się widok na miasto, Alkazabę i Cerro San Cristobal.

 

Kiedy zwiedzać:

W sezonie letnim (od czerwca do września):

wtorek – niedziela od 10:30 do 13:30 oraz w piątek – sobota od 18:00 do 21:00

W sezonie zimowym (od października do maja):

wtorek – niedziela od 10:00 do 13:00 oraz piątek – sobota od 17:00 do 20:00

 

Ceny:

Przyjemne muzeum, które nie wymaga żadnego nakładu pieniędzy. Wstęp wolny!

 

Dla kogo:

Dla rodzin z dziećmi

• Dla interesujących się historią

• Dla ceniących nowoczesną architekturę

• Dla osób, które preferują tanie zwiedzanie :)

 

Dla kogo nie:

• Dla osób ceniących bardziej tradycyjne formy muzealne. Jednak czemu by nie poznać stylu najnowszej generacji?

 

Jak dojechać:

• Autobusem – L1

• Przystanek – Nicolás Salmerón, 40

 

Co zobaczyć w pobliżu:

 Cerro San Cristobal

 Puerta de Purchena

• Teatro Cervantes Almería

 Catedral de Almería

 Aljibes Árabes

 La Alcazaba

 

Gdzie zaparkować:

• Szukajcie miejsca do parkowania na wolnej przestrzeni chodnika, a potem podreptajcie do muzeum :)

 

Więcej informacji:

 http://bit.ly/2f6U8EL – tu możecie zobaczyć świetny filmik promujący Centro

 


Staramy się, aby ten rozdział przewodnika był dla Was wartościowy i NIESAMOWICIE BARDZO MOCNO zależy nam na Waszej opinii. Prosimy Was – wyraźcie ją korzystając z przycisku „Szepnij nam do ucha”. Nawet najkrótsza i najprostsza informacja się liczy: „Podoba mi się” lub „Co Wy w ogóle robicie, zmieńcie branżę”. W ten sposób pomożecie nam rozwijać się dla Was – kontynuować to, co jest dobre i poprawiać to, co Wam się nie spodoba.

Jeśli widzicie potencjał w tym, co robimy, to nie trzymajcie tego dla siebie. Pomóżcie nam dalej budować ten portal, zwiększając dotarcie do innych osób, którym publikowane przez nas artykuły mogą pomóc w planowaniu podróży. Może jest wśród Waszych znajomych ktoś, komu warto podać adres http://www.breakplan.com? Prosimy Was, jeśli ten darmowy przewodnik, który przeczytaliście ma dla Was wartość, udostępnijcie go na fejsie i polubcie nasz profil – nic nie tracicie, a nam da to dowód, że wiele godzin pracy nad przewodnikiem, żebyście mogli go przeczytać zupełnie za darmo, ma sens i warto dalej się rozwijać.